Nasıl Kullanılır?

iHealthFile’dan yararlanmak için öncelikle üye olmanız gerekmektedir. Üyelik tamamen ücretsizdir. Üye olma ișlemi çok kısa bir sürede tamamlanabilmekte ve size ait bilgilerin kullanılmadığı bir süreçtir. Biz i-HeathFile’da sizin güvenliğinizin her şeyden daha önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle üyelik için sadece cinsiyetinizi ve yaşınızı kaydederek üyelik işlemini tamamlıyoruz. Bunun haricinde kendi seçtiğiniz bir kullanıcı adı ve şifre belirlemeniz gerekmektedir. Sonuçta biz sizi sizin yarattığınız kullanıcı adınız ile bileceğiz. Bildiğiniz gibi günümüzde kişisel bilgilerin internet sitelerindeki kişisel hesaplardan çalınması çok ciddi bir sorun halindedir. Biz bunu önlemek amacı ile sizin üyelik bilgileriniz içinde size ulaşılmasını sağlayacak hiçbir bilgi depolamayacak ve bu bilgileri başkaları ile paylaşmayacağız. Sizin kişisel bilgilerinizin korunmasi bizim bir numaralı görevimizdir.

Üyeliğinizi başlattıktan sonra sitedeki sağlık bilgileri içeren yazıları okuyabilir ve bunların kendi hesabınızda saklayabilirsiniz. Üyelik size site içindeki foruma katılma ve başkaları ile fikir alışverişinde bulunma şansı tanıyacaktır. Tabii üyeliğin sağladığı en önemli avantaj, kişisel sağlık bilgilerinizi saklayabileceğiniz modülleri kullanabilmenizdir. Bu modülleri üye olduktan sonra değerlendirip, hangilerine ihtiyacınız olduğuna karar verdikten sonra seçtiğiniz modülleri kullanmaya başlayabilirsiniz. Bizim önerimiz, siz modülleri kullanmaya başlamadan önce, daha önce almış olduğunuz tanıları, geçirdiğiniz ameliyatları, ilaç allerjilerinizi ve kullandığınız ilaçlarınızı kaydetmenizdir. Bu amaçla Benim Sağlığım kısmında bu bilgilerin girilmesi için kullanıcı açısından kolay olan bir bilgi kaydetme sistemi yaratılmıştır. Bu bilgileri girmeniz, ileride geriye dönük olarak ne zaman hangi ilacı kullandığınızı bulmaya ve o ilaçla semptomlarınızın (ör. kan basıncı) ne durumda olduğunu görmeye yarayacaktır. Bu bilgi sizin için olduğu kadar sizin doktorunuz için de çok önemlidir. iHealthFile’daki bu ilişkilendirmeyi sağlayan sisteme biz Timestrip adını verdik. Timestrip İngilizce’de zaman akışı anlamına gelmekte ve bu sistem size zaman içerisinde sağlığınızın ne yönde ilerlediğini gösterebilmektedir. Timestrip uluslararası olarak kaydedilmiş ve patentlendirilmiştir.

Benim Sağlığım bölümündeki modül sayısında zaman içinde artış olacak ve sağlık bilgilerinizin tamamını kapsayacak hale gelecektir. Biz açılışı Kan Basıncı, Kan Şekeri, Çocuk Gelişimi,Aşılar ve Adres Defteri modülleri ile yapıyoruz. Çok kısa zamanda bu modüllerin sayısı artacak ve farklı profillerde kullanıcılar bu modüllerden faydalanabileceklerdir. Açılışta daha çok çocuklara yönelik modülleri açmayı onların hayatımızdaki önemleri nedeni ile seçtik. Özellikle Çocuk Gelişimi modülü çocuğunuzu sadece sağlık yönünden değil, sosyal olarak da takip etmenizi sağlayacaktir. Örneğin çocuğunuzun ilk defa ne zaman yürüdüğünü veya ne zaman konuştuğunu bu modüller içinde kaydedebilecek ve ihtiyacınız olduğu her zaman bu bilgiye ulaşabileceksiniz.