Sözleşme Adı: Genel Sözleşme
Sözleşme Sürümü: V1.1
Yayın Tarihi: 27-04-2014

1 TARAFLAR

1.1 İNTERNET SİTESİ: “i-HealthFile” ve “http://www.i-healthfile.com/” Zanzybar Bilişim, Eğitim, Sağlık, Reklam Sanayi ve Ticaret LTD.ŞTİ’ne aittir. Sözleşmenin bundan sonraki bölümlerinde “i-HealthFile” olarak belirtilecektir.

Adres: Paris cad. 38/4, Kavaklıdere, Çankaya-ANKARA
Telefon: 0312 495 07 99
Faks: 0312 495 08 79
E-Posta: bilgi@i-healthfile.com

2 Sözleşme konusu
2.1
i-HealthFile yepyeni bir internet sayfası ve internet servisinin adıdır. Site doktorlar ve bilgisayar programcılarının ortak çabası sonucu ortaya çıkmıştır. Bu site aracılığı ile herkes hayatını derinden etkileyen sağlık konuları hakkında yazılmış makaleleri bulabilir, kişisel sorunlarını forum alanında paylaşabilir. Üye tarafından bir sağlık hizmetine gereksinim duyuluyorsa bulunduğu yerdeki hastanelerin, eczanelerin, ve ambulans servislerinin adreslerini, telefon ve faks numaralarını sitede bulabilecektir. Eğer istenirse bazı hastanelerden online randevu da alınabilmektedir.

2.2
i-HealthFile bu hizmetlerin yanı sıra kişiye kendi sağlık bilgilerini saklamak, ihtiyacı olduğunda bu bilgilere ulaşmasını sağlamak ve istediği kişilere bu bilgileri ulaştırmak olanağı sağlamaktadır. Sağlık bilgilerinin düzenli bir şekilde saklanmasının kişilerin sağlığının korunması, çocuklarının gelişimlerinin takip edilmesi yönünde çok büyük katkıları olması hedeflenmektedir.

3 ÜCRET
Bu hizmetler için üyelik ücretsizdir.

4 ÜYELİK KAYDI
Sisteme yaş ayrımı olmaksızın herkes üye olabilir. Siteye üye olurken sistem tarafından bir kullanıcı adı ve şifre ve bununla bağlantılı bir üye numarası yaratılacaktır. Sistemde sadece yaş ve cinsiyet bilgileri tutulacak ve bu veriler kullanıcının e-posta adresiyle ilişkilendirilecektir. Sistem güvenliği nedeniyle kullanıcının IP ve mac numarası ve konum bilgisi tutulabilir. Bu veriler sadece talep edilmesi durumunda yargı makamlarına verilebilir. Kullanıcının adı, soyadı, TC kimlik numarası vb. kişisel kimlik bilgileri hiçbir aşamada talep edilmemektedir.

5 ÜYE BİLGİLERİNİN KORUNMASI
İnternet Sitesinde sağlık bilgileri güvenli ortamda depolanmakta ve 3.kişilerin paylaşımına kapalı durumdadır. Kişisel bilgiler sadece analiz yapılması ve buna göre kişiye bilgilendirme yapılması amaçlı olarak kullanılacaktır. i-HealthFile kontrolü dışında hukuka aykırı bir girişim sonucunda bu verilerin kaybolması halinde üye verilerin geri getirtilmesini i-HealthFile’den isteyemez. Kullanıcı kendi verilerini yedeklemekle yükümlüdür. Veri kaybı yaşanması halinde i-HealthFile bundan sorumlu tutulamaz.

6 ÜYELERE BİLGİLENDİRME YAPILMASI
Üyelerin ev, iş ve cep telefon numaraları hiçbir aşamada talep edilmemekte olup üyelere üye alanı mesajlaşması veya e-posta yoluyla bildirimde bulundurulacaktır.

7 SÖZLEŞMENİN SÜRESİ
İşbu sözleşme süresizdir.

8 SÖZLEŞME DEĞİŞİKLİĞİ
İ-HealthFile dilediği zamanda ve şekilde bu sözleşme şartlarını tek taraflı değiştirebilir. Bu değişiklik üyeye e-posta aracılığıyla bildirilir.

9 TEBLİGAT
İşbu sözleşmede tarafların e-posta adreslerine yapılacak tebligatlar geçerli olacaktır.

10 İÇERİK SORUMLULUĞU
Üye tarafından sisteme yüklenen her türlü verinin hukuki ve cezai sorumluluğu üyeye aittir. Üye tarafından oluşturulan bu içerikten hiçbir şekilde İ-HealthFile sorumlu tutulamaz.

11 ÜYELİĞİN SONA ERMESİ
Üye dilediği zaman üyeliğini sonlandırabilir. Bu durumda üyelik bilgileri pasif duruma geçirilir. Ancak sisteme yüklenmiş veriler analiz ve istatistik amacıyla sistemden silinmez. Kullanıcı üyeliğinin sona ermesi ile bu verilerin sistemden silinmesini talep edemez.

12 YETKİ
İşbu sözleşmeden doğan hukuki uyuşmazlıklarda yetkili Ankara Mahkemeleri ve İcra Müdürlükleridir.

İşbu sözleşme 07.11.2012 tarihinde sistem tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. Bu sözleşme onaylanmadan üyelik kaydı gerçekleşmez. Üye bu sözleşmeye üyelik alanı içerisinde her zaman ulaşabilir.