Wuhan Corona Virüs Yayılmaya Devam Ediyor

10-02-2020 | Kategori: Enfeksiyon Hastalıkları

Okuma Listeme Ekle
Favori Listeme Ekle
 • iHealth

  Aralık sonundan beri Wuhan Corona virüs yayılmaya devam ediyor. Ama son 72 saatte virüsten etkilenen hasta sayısı dramatik bir şekilde arttı. Çin’in bildirdiğine göre ülkedeki hasta sayısı 40,171’e ulaştı ve hastalık nedeni ile hayatını kaybedenlerin sayısı 908 oldu. Son 24 saatte 3,062 yeni hastaya tanı konduğu ve yine aynı sürede 97 kişinin hastalıktan öldüğü bildirildi. . . .

  Yazının devamını okumak için

  HEMEN ÜCRETSİZ ÜYE OL!
  Aralık sonundan beri Wuhan Corona virüs yayılmaya devam ediyor. Ama son 72 saatte virüsten etkilenen hasta sayısı dramatik bir şekilde arttı. Çin’in bildirdiğine göre ülkedeki hasta sayısı 40,171’e ulaştı ve hastalık nedeni ile hayatını kaybedenlerin sayısı 908 oldu. Son 24 saatte 3,062 yeni hastaya tanı konduğu ve yine aynı sürede 97 kişinin hastalıktan öldüğü bildirildi. Çin hükümetinin Pekin’i karantina altına almayı planladığı da bazı yayın organlarında bildiriliyor.

  Corona virüs nedeni ile hayatını kaybedenlerin neredeyse tamamına yakını Çin’de bulunuyor. Şimdiye kadar sadece Hong Kong ve Filipinler’de birer ölüm vakası bildirildi. Amerikalı bir hastanın da Wuhan’da öldüğü gelen bilgiler arasında.

  Bütün bu kötü haberlerin yanında daha önce Corona virüs tanısı almış 356 kişinin iyileştiği de Wuhan’dan bildiriliyor. Çinli uzmanlar son günlerde hastalığın tedaviye yanıt verme oranının
  arttığını ve Ocak ayında hastaların %1.7’sinin tedaviye cevap verirken, bugün itibarı ile bu rakamın %6.1’e çıktığını bildirdiler.

  Hastalığın Çin dışında en yoğun görüldüğü yer ise Japonya’da Yokohoma limanına demirlemiş olan bir yolcu gemisi (Diamond Princess) olarak bildiriliyor. Corona virüs yüzünden yolcuların karaya çıkarılmadığı gemide toplam 3,700 kişi bulunuyor. Yolcular arasında hasta olduğu tesbit edilenlerin sayısı ise 136 olarak bildiriliyor.

  BURADA YAZILI OLAN SAĞLIK MAKALELERİ SADECE TOPLUMU BİLGİLENDİRMEYE YÖNELİKTİR. TANI VEYA TEDAVİ AMAÇLI KULLANILAMAZ. YAZIDA BAHSİ GEÇEN TIBBİ DURUMDAN ŞÜPHE EDİLDİĞİNDE DERHAL BİR DOKTORA BAŞVURULMALIDIR.

  Yazının devamını okumak için

  HEMEN ÜCRETSİZ ÜYE OL!

  Okuma Listeme Ekle
  Favori Listeme Ekle
iHealthFile Banner Reklam
iHealthFile Banner Reklam